27.05.2025 16:00-19:00

Collective voluntary work in 'Deterrence and Reassurance'

Help out installing our summer exhibition!

Velkommen til felles dugnad i utstillingen 'Avskrekking og Beroligelse' av Toril Johannessen

Tirsdag 27. mai kl 16 - 19
Snacks og forfriskninger
Åpent for alle
Kom og gå som du vil!
Alle som møter opp får sitt eget eksemplar av kartet 'Stedsnavn på folkemunne med tilknytning til militær aktivitet (Norge)' av Toril Johannessen, som lanseres i forbindelse med utstillingsåpningen.

I siste innspurt av installeringen av 'Avskrekking og Beroligelse' inviterer vi alle interesserte til en felles dugnad. Vi skal sy ihop utstillingens hovedverk som består av filleryer vevd av militært overskuddsmateriell, vi skal brette sammen kart over ‘Stedsnavn på folkemunne med tilknytning til militær aktivitet’, og det fins flere varierte små og viktige oppgaver å ta av.

«Avskrekking og Beroligelse​» undersøker hvordan geopolitikk og militær tilstedeværelse preger samfunn og hverdagsliv i Norge, med et særskilt blikk på Nord-Norge. Verkene i utstillingen danner et sammenvevd sivilt-militært landskap, og tematiserer hvordan militarisering og myk makt setter spor i språk, landskap og opplevelser av trygghet og uro. Bli også med på utstillingsåpning lørdag 31. mai kl 14.

Where?

Mellomvegen 82, 2nd floor, entrance facing towards the city centre

Tickets?

No tickets - Free admission

This website uses a cookie to store your language preferences. By visiting this website you agree to the use of this cookie.